ایمنی وابزار

گوش گیر !؟

چیزی میشنوی ؟

تا به حال برای همه ی ماپیش آمده نیاز به تمرکز داشته باشیم و سر و صدا مانع بزرگی برای ما باشد یا اینکه برای حفاظت از سیستم شنوایی در برابر صدای زیاد دنبال وسیله ای بگردیم . چیزی که شما به آن نیاز دارید ؛

 گوش گیر است .

گوش گیر چیست ؟

گوش گیر؛ محافظی برای گوش است در برابر امواج ناهنجار صوتی به گونه ای ک با گذاشتن آن در مجرای گوش از شنیدن زیاد از حد صداهای محیط جلوگیری به عمل آمده و باعث برقراری آرامش نسبی در فرد میشود . برای بازدهی حداکثر باید کاملا سایز مجرای گوش باشد . این وسیله حجم صدا را حدود 15 تا 30 دسی بل کاهش میدهد .

 

” انواع گوش گیر بر اساس شکل “

 

گوش گیر ایرپلاگ اسفنجی :

از اسفنج نرم تشکیل شده و شکل مخروطی یا استوانه ای دارد ؛ از لحاظ سایز بسیار کوچک است همچنین از بقیه مدل ها انعطاف پذیر تر است . برای رعایت بیشتر بهداشت توصیه میشود از آن به طور یکبار مصرف استفاده شود . فواید این وسیله : مقرون به صرفه ، بادوام ، راحتی .

گاها افرادی شب هنگام خواب به سر و صدا حساس هستند یا نیاز به آرامش بیشتر دارند ، پیشنهاد میکنیم حتما از این مدل گوش گیر استفاده کنید چون این قابلیت را دارد که از انتها برش زده شود تا هنگام خواب به گوش فشاری وارد نشود.

گوش گیر ایرپلاگ سیلیکونی :

همانطور که پیداست این مدل از جنس پلیمر است و در دو شکل سه پره و چهار پره

یافت میشود . ویژگی های این مدل :

مقاومت فیزیکی و حرارتی بالا

  • نرم و کشسان
  • بسیار سبک و دارای حجم کم
  • قابل شستشو و استفاده مجدد

گوش گیر ایرماف :

شکل ظاهری این مدل مانند هدفون است ولی با یک سری تغییرات . دارای اسفنج داخلی نرم است که صداهای بیرون را به خود جذب میکند و مانع رسیدن 50 تا 70 درصد از صداها به گوش میشود .

در اصل این اسفنج ها یکی از مهم ترین بخش های گوشی است و اگر استاندارد نباشد باعث سردرد میشود اما هیچ وقت اسفنج را نشورید بلکه حتما برای رعایت بهداشت با دستمال مرطوب آن را و جداره بیرونی را تمیز کنید . این وسیله امواج صوتی را تا 25 دسی بل کاهش میدهد

از این وسیله میتوان در هنگام مطالعه ، تیر اندازی ، صنعت ، نوازندگان نیز استفاده کرد . قابلیت چرخش گوشی ها و تنظیم هدبند از مزایا این مدل است .

 

 

تفاوت ایرپلاگ و ایرماف :

  • ایرپلاگ بسیار کوچک تر است
  • ایرپلاگ زمانبر تر است

  • کسانی که مشکل عفونت گوش دارند از ایرماف استفاده کنند
  • ایرپلاگ در برابر ایر ماف قدرت حفاظتی کمتری دارد
  • ایرپلاگ ارزان تر است

و در آخر :

اگر دنبال محصولی هستید که بتوانید زیاد از آن استفاده کنید و راحت باشد توصیه ما به شما خرید ایرماف تری ام است اما اگر دنبال قیمت ارزان و راحتی نیز هستید گوش گیر ایرپلاگ اسفنجی را پیشنهاد میدهیم اما یک هشدار؛ استفاده مداوم و بیش از اندازه به گوش شما آسیب میرساند پس حتما بعد از هر یک ساعت استفاده حداقل 10 – 15 دقیقه به گوش خود استراحت دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *